Școala de vară 9 – 13 august 2021

Activitati copii, Anunturi No comments
featured image

Cu bucurie în suflet și cu mari așteptări după o pauză de un an reluăm proiectul educațional recreativ al școlii de vară din jurul bisericii noastre. Tot acest demers este expresia implicării comunității parohiale prin voluntari inimoși care au reușit să acceseze și sprijinul Consiliului Județean Brașov prin implicarea Asociației de Cultură și Conservare a Patrimoniului și Tradițiilor Brașovul Vechi.
Copii vor participa la activități între orele 8-14.

Școala de vară este integrată într-un proiect mai amplu care va cuprinde cursuri de iconografie și cusături tradiționale, vizite la muzee și întâlniri cu meșteri populari precum și cu junii brașovecheni.

Vă așteptăm cu drag!

About admin

Add your comment